با شاعران زرین دشت

وبلاگ رسمی انجمن ادبی آدینه

شب کتاب
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٩ 

5bpoyn4oblwcn2f3fp1.jpg 

با همکاری انجمن ادبی آدینه و کتابخانه عمومی شهرستان  زرین دشت مراسم تقدیر و تشکر از رمضان ابراهیمی صاحب دو اثر ملالی و عسل و مثل روز سه شنبه مورخه 9/9/89 در محل کتابخانه عمومی برگزار شد. در این مراسم آقای ابراهیمی در مورد روند نگارش آثار خود فرمودند:

بر اساس افسانه هایی که در منطقه زرین دشت وجود داشته کتاب ملالی به رشته تحریر در آمده است. در این کتاب می توان آداب و رسوم، رنگ لباس، پوشش و حتی ترکیب غذاهای مردم کوچ نشینی که در منطقه ییلاقی سیاه کوه زندگی می کردند مشاهده کرد. سپس گفت: این کتاب بیشتر دانش آموز محور است و با توجه به شکافی که در دوره راهنمایی در حوزه ادبیات توصیفی وجود دارد هدف، آشنایی بیشتر دانش آموزان با این سبک خاص از ادبیات است.

در خصوص وجه تسمیه کتاب ملالی گفت: ما در منطقه خود به مژه ملال می گوییم پس وجه تسمیه کتاب یکی به خاطر مژه های بلند دختر ایل نشین  و دیگری به خاطر رنج و ملالت هایی است که شخصیت اصلی داستان در زندگی خویش تحمل می کند . وی در مورد کتاب عسل ومثل گفتند: این کتاب برای کودکان است و از زبان حیوانات نقل شده است و هدف آشناسازی دانش آموزان با شان نزول ضرب المثل است.

بخش بعدی مراسم به شعر خوانی اختصاص داشت و آقایان غلامرضا دبستانی، غلام سلیمانی، کرامت ا... محمدی، احسان محبی، فرزاد اکبرزاده، ایوب دیانتخواه، مهدی جعفری زاده و علیرضا صارمی سروده های خود را بیان کردند.

در بخش پایانی مراسم جوایزی از طرف کتابخانه عمومی به آقایان رمضان ابراهیمی و غلامرضا دبستانی اهدا شد. 

 


کلمات کلیدی: